De droom van Alpha Nederland
Directeur Dorine Sommer vertelt over de droom van Alpha Nederland:
“Welk verschil maakt Jezus in jouw leven?” Het is mijn favoriete vraag om te stellen. Mensen die recent Jezus hebben leren kennen, krijgen stralende ogen en een grote lach op hun gezicht bij die vraag. Soms zoeken ze naar woorden, maar altijd zijn ze vol dankbaarheid. Want Hij maakt ál het verschil.
👉🏼 Hoe is dat voor jou? Maakt Jezus verschil in jouw leven, en zo ja, welke woorden geef jij eraan?
Alles wordt vernieuwd
Ik zou dit zeggen: Jezus heeft mijn leven gered. En dan heb ik het niet alleen over een eeuwige bestemming, maar ook over mijn leven hier en nu. Hij redt mij elke dag van het idee dat ik het zelf moet fixen, van de overtuiging dat ik ertoe moet doen of dat ik het moet maken. Hij redt mij van zinloosheid en liefdeloosheid. En Hij blíjft mij redden. Dankzij Hem leef ik in vrijheid. En dat maakt zoveel verschil voor hoe ik leef.

Jezus is fascinerend mooi en goed. Hij ziet jou, Hij redt jou en Hij houdt van jou. Maar daar stopt het niet. Want wanneer je Jezus leert kennen en ontvangt wat Hij wil geven, verandert dat ook jouw omgeving. Je vrienden en familie, je buurt, je collega’s, jouw omgang met verantwoordelijkheden, de manier waarop je denkt. Alles wordt vernieuwd door zijn kracht. En dat maakt dat zijn liefde voor jou niet bij jou blijft, maar dat het vermenigvuldigt en anderen bereikt.
Die transformerende kracht van Gods liefde, die drijft ons ook bij Alpha Nederland. Wij zetten ons niet voor niets in voor de evangelisatie van Nederland, de vitalisering van de kerk en de transformatie van de samenleving. Dat zijn grote woorden omdat wij geloven in een grote God. De God die niet loslaat en die altijd trouw blijft.
“Wij wilden, en willen, ons niet neerliggen bij een neerwaartse spiraal van christelijk geloof in Nederland.”
De Dode Zee
In 2016, toen Alpha twintig jaar in Nederland was, dachten we na over de komende periode. In die tijd kwam ook het onderzoek ‘God in Nederland’ met de resultaten uit dat jaar. Voor het eerst was het percentage niet-gelovigen groter dan het percentage gelovigen in Nederland. Wij wilden, en willen, ons niet neerliggen bij een neerwaartse spiraal van christelijk geloof in Nederland. Want we geloven niet dat dát Gods wil is. In die periode raakte het visioen dat Ezechiël krijgt ons, je kunt het lezen in de Bijbel: Ezechiël hoofdstuk 47.
Ezechiël wordt in dat visioen door een engel van God rondgeleid langs de tempel van God, zijn huis. Uit die tempel stroomt een klein beetje water. De engel leidt Ezechiël langs die stroom van water en gedurende die tocht wordt het water op verschillende punten gemeten. Het water wordt steeds dieper: eerst vormt het kleine stroompje een riviertje. Het water staat tot de enkels. De rivier wordt steeds wat dieper en bij de volgende halte staat het aan de knieën. De rivier neemt toe in diepte en kracht, tot het ondoorwaadbaar wordt. Uiteindelijk ziet Ezechiël hoe de rivier uitkomt in de Dode Zee.

Ik weet niet of je wel eens bij de Dode Zee bent geweest, maar hij doet zijn naam eer aan. Er leeft niets: geen vissen, geen plantjes. Het is hartstikke zout en doods. Maar het water van de rivier uit de tempel stroomt de Dode Zee in, en het water in de Dode Zee wordt zoet en gaat wemelen van het leven. De zee komt tot leven!
“Daar verlangen wij naar: dat Nederland tot leven komt!”
Leven in alle volheid
Daar verlangen wij naar: dat Nederland tot leven komt! Dat alle plekken die nu doods, eenzaam, verlaten en dor zijn, weer gaan wemelen van het leven. Dat iedereen in Nederland het leven in alle volheid ontdekt: Jezus.
God is aan het werk in Nederland en wij werken graag mee in zijn stroom van water die leven brengt. Wat een voorrecht om met Hem samen te werken aan de evangelisatie van dit land, de vitalisering van zijn kerk en daarmee de transformatie van de samenleving.
In 2016 hadden 250.000 mensen in Nederland Alpha gevolgd. We zeiden tegen elkaar: als dat nu enkelhoogte is, wat is dan na de volgende twintig jaar kniehoogte? Zo ontstond onze droom: ‘In 2036 hebben één miljoen mensen in Nederland het evangelie van Jezus Christus gehoord via Alpha.’ Dat is de volgende mijlpaal in die stroom van water die leven geeft!
Dorine Sommer, Directeur Alpha Nederland
‘In 2036 hebben één miljoen mensen in Nederland het evangelie van Jezus Christus gehoord via Alpha.’