Data & Office Medewerker
32 uur
💡Overzicht en orde scheppen, daar word jij blij van. Je ziet geen detail over het hoofd en toch houd je je hoofd koel! Jij schrikt niet van een CRM-systeem, want alles waar ‘systeem’ bij staat, doet jouw hart opspringen. Impact maken doe je graag door te ontzorgen en te ordenen. En administratie is voor jou allesbehalve saai, want wanneer dát op de rit is, weet jij dat al het andere vleugels krijgt.
Alpha Nederland is op zoek naar een enthousiaste Data & Office Medewerker die als linking pin ons team versterkt. Samen met honderden vrijwilligers en kerken verwelkomen we jaarlijks meer dan 25.000 mensen op onze cursussen. De bekendste is Alpha, maar denk ook aan Alpha Youth of Dichter. Vanuit ons kantoor in Bunnik ontwikkelen we materialen en organiseren we evenementen waarmee we cursusleiders en kerken trainen en inspireren. Maar je snapt: dat gaat allemaal niet vanzelf.
📞 “Hallo, met Saskia van Alpha Nederland! Spreek ik met Irene van de ABC-kerk?”
🤔 “Hallo. Nee, dit is Jan van de XYZ-kerk!”
😨 “Excuus, dan heb ik het verkeerde telefoonnummer. Maar wat leuk om je te spreken, Jan. Hoe gaat het?”
Dankzij jou maken we zo’n situatie gelukkig niet mee! Jij weet als geen ander hoe belangrijk het is om betrouwbare, complete en bruikbare data te hebben. Datakwaliteit bewaken, orde scheppen en inzicht geven zijn belangrijke vaardigheden die je in deze functie volop nodig hebt en inzet.
Daarnaast open je met liefde de info-mailbox en beantwoord je vragen, verwerk je verzoeken of leg je een linkje tussen de vraagsteller en een collega. Of het nu een cursusleider is die vragen heeft over de online omgeving, media die een interview wil plannen met een collega of iemand die een adreswijziging doorgeeft: jij schept orde en houdt overzicht. Je weet jouw talenten in te zetten voor een goede administratie.
Wat ga je doen?
Er zal niet snel een standaarddag zijn in jouw werkweek. Maar onderstaande verantwoordelijkheden geven een beeld bij de werkzaamheden van deze functie:
- Je beheert de info-mailbox en verricht bijbehorende administratieve zaken.
- Je verwerkt gegevens in Salesforce (ons CRM-systeem) en houdt een scherp oog op de kwaliteit van de data.
- De poetsbeurt erin: jij zorgt ervoor dat we alleen de data bewaren die we écht nodig hebben. Door datasets en selecties te maken, zorg jij ervoor dat elke brief of mail bij de juiste persoon terecht komt.
- Je bent onderdeel van een groter team en dus kan het zomaar voorkomen dat je af en toe wordt ingevlogen om te ondersteunen in eventmanagement. Denk bijvoorbeeld aan het contacten van een cateraar.
- Het reilen en zeilen van de day-to-day heeft jouw focus. Je hebt oog voor kansen en weet processen of werkzaamheden te optimaliseren. Of het nu gaat om de manier waarop we opslag gebruiken in kantoor of om de logistieke flow van een online formulier.
Herken jij jezelf hierin?
- Je houdt van Jezus en zet je graag in voor het werk van Alpha Nederland.
- Je wordt ook wel Pietje Precies genoemd. Nauwkeurigheid is jouw tweede naam.
- Je hebt een proactieve houding en je bent een goede planner.
- Je werkt graag in een dynamische omgeving.
- Problemen oplossen en patronen in data ontdekken: daar word je alleen maar blij van.
- Je vindt snel je weg in digitale systemen. Ervaring met Salesforce is een pré maar geen must.
- Je bent gastvrij en klantvriendelijk in jouw communicatie en doen.
- Je geniet van werken met collega’s en werkt elke werkdag op kantoor in Bunnik.

What’s in it for you?
✅ Je speelt een cruciale rol in een bevlogen en gezellig team dat zich met hart en ziel inzet voor de evangelisatie van Nederland, de vitalisering van de kerk en de transformatie van de samenleving.
✅ Veel ruimte voor persoonlijke ontwikkeling.
✅ Een fijne en centrale werkplek in Bunnik.
✅ Een positieve werksfeer vol Fun, Faith, Food & Friendship!
✅ Goede arbeidsvoorwaarden en salaris conform PKN CAO, schaal 8.
Is deze functie je op het lijf geschreven?
Reageer dan voor 20 augustus 2026 door jouw CV en motivatiebrief op te sturen naar info@alphanederland.org met als onderwerp ‘Ik eet data als mijn ontbijt’. Heb je vragen over onze organisatie en/of de vacature? Neem gerust contact op via de mail of de telefoon.